O autorze

Jestem malarzem, artystą, pasjonatem. Mieszkam i tworzę w Częstochowie.

 

Moje obrazy przedstawiają świat kreowany wyobraźnią. Kraina marzeń zaludniona jest barwnymi postaciami ze snu i zwierzętami ze świata baśni. Wykorzystując intensywne barwy i tworząc często pełne ekspresji obrazy staram się zaprosić widza do uczestniczenia i wniknięcia w niesamowity klimat tej fantastycznej rzeczywistości.

 

Skąd inspiracje? Siadam często w fotelu z ołówkiem i plikiem czystych białych kartek. Przykładam ołówek do papieru i zaczynam kreślić kształty, które w pierwszej chwili również i dla mnie stanowią zagadkę. Jednak już po pewnym czasie na pozór chaotyczne linie zaczynają układać się w całość ukazując dziwne postaci, miejsca, odchylając nieco rąbek zasłony z ich tajemniczego świata. Świata, którego pewnie nigdy nie uda mi się do końca poznać... To brama do krainy marzeń, do świata baśni, w którym można odnaleźć nasze dziecięce sny, fascynacje, ale również obawy i lęki.

 

Moje obrazy znajdują się u prywatnych kolekcjonerów między innymi w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Indiach Holandii, Kanadzie, RPA, Niemczech, Japonii, oraz Australii.